Obecní úřad

Počasí v ČR:
Lokální předpověď:

Aktuality z Červenky

Máte-li zájem o zasílání hlášení, přehledu akcí a zpravodaje na svůj email, sdělte nám to pomocí formuláře.

ZmapujTo

Právě se nacházíte zde:   Úvod Obec Červenka o obci
Informace o obci

Naše vlast - Česká Republika - nazývaná také "srdce Evropy", je jednou z nejkrásnějších zemí světa. Oplývá jak přírodními krásami a zajímavostmi, tak nádhernými historickými památkami.

Obec Červenka se nachází v olomouckém kraji, v oblasti nazývané "Haná". Leží přibližně na 17. stupni východní délky a na 49. stupni 50. minutě severní zeměpisné šířky. Rozkládá se severně od města Litovle při silnici z Litovle do Uničova a při železniční trati Olomouc - Praha. Leží na levém břehu potoka Čerlinka, který se u Tří Dvorů vlévá do bývalého ramene Moravy, dnes nazývané Třídvorka. Nadmořská výška je asi 236 metrů. Obec sousedí na východě s katastrem Tří Dvorů, na jihu s městem Litovel, na západě s lesem Doubravou, na severu s katastry obcí Střelice, Renoty a částečně Dědřichov.

Autorem návrhu znaku a praporu obce je Mgr. Jan Štěpán.

Svátek slaví

<< Únor 2017 >>